فوبیای ملی هاجسون و انگلیس:پنالتی!

UEFA EURO -  France v England, Post-Match Press Conferences, Roy Hodgson
Getty Images

 روی هاجسون، سرمربی تیم ملی انگلیس، که تیمش باید یکشنبه شب در دیدار مرحله یک چهارم نهایی مقابل ایتالیا قرار بگیرد، تیمش را برای ضربات پنالتی احتمالی آماده می کند و امیدوار است در صورت کشیده شدن بازی به ضربات پنالتی، این بار سه شیرها پیروز میدان لقب بگیرند.

در 6 بار آخری که در تورنمنت های بزرگ دیدارهای انگلیسی ها به ضربات پنالتی کشیده شد، آنها 5 بار شکست خوردند. تنها پیروزی آنها در مرحله یک چهارم نهایی یورو 96 مقابل اسپانیا بود؛ البته آنها در دور نیمه نهایی همان جام برابر آلمان در ضربات پنالتی شکست خوردند و حذف شدند.

با توجه به اینکه ممکن است دیدار یکشنبه شب هم به ضربات پنالتی کشیده شود، روی هاجسون امیدوار است تیمش این طلسم ناکامی را بشکند.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" می دانیم که ضربات پنالتی یک فوبیای ملی است زیرا ما دیدارهای مهمی را در ضربات پنالتی واگذار کردیم.

وقتی در تیم ملی انگلیس کار می کنید، نتایج گذشته همیشه روی شانه های شما سنگینی می کند. هر کاری که ما اکنون انجام دهیم، با اتفاقات گذشته مقایسه می شود.

متاسفانه ما دو نیمه نهایی بسیار بسیار مهم را در ضربات پنالتی از دست دادیم. مطمئنا این سوال تا زمانی که من سرمربی تیم باشم پرسیده خواهد شد یا حتی 20 سال دیگر، از هر کسی که روی نیمکت انگلیس خواهد نشست، مگر اینکه ما از این به بعد در ضربات پنالتی پیروز شویم."

از ستاره های فعلی انگلیس، بازیکنانی مانند جان تری و استفن جرارد سابقه از دست دادن پنالتی در دیدارهایی مهمی مانند فینال جام چمپیونزلیگ و دیدارهای جام جهانی را دارند.

/ 1 نظر / 13 بازدید
مهدی

ممنون از اینکه به وبلاگ ما سر زدید ما شما رو با اسم جهان فوتبال لینکیدیم شما هم مارو با اسم اخبار فوتبال اروپا+آنتی بارسا بلینکید.ممنون از شما