کی روش:پرتغال تیمی به نام کریستیانو رونالدو دارد.

Carlos Queiroz - Iran
Getty Images

 کارلوس کئیروش، سرمربی سابق تیم ملی پرتغال و سرمربی کنونی تیم ملی ایران معتقد است که تیم ملی کشورش بیش از حد به کریستیانو رونالدو وابسته است

ستاره 27 ساله پرتغالی در برد 1-2 تیمش مقابل هلند در دیدار یکشنبه شب واقعا تاثیرگذار بود و با دو گلی که زد، مجوز صعود تیمش به مرحله یک چهارم پایانی رقابتهای یورو2012 را کسب کرد.

این روزها پرتغالی ها خودشان را برای مصاف با جمهوری چک درمرحله یک چهارم پایانی آماده می کنند و دراین میان کارلوس کئیروش،وابستگی بیش از حد تیم ملی پرتغال به این ستاره را زیر سوال برده است.

کئیروش در صحبتهایی به تی وی آی24 گفت:« پرتغال تیم ملی ای دارد که کریستیانو رونالدو نام دارد و گروهی از بازیکنان هم به دنبال او می دوند.این درحالی است که اوضاع باید به نحو دیگری باشد . رونالدو تنها یکی از مهره های تیم ملی پرتغال است. چند سال پیش، تیم ملی پرتغال متشکل از لوئیس فیگو، روی کاستا، پائولو سوسا و فرناندو کوتو بود. وقتی آنها بازنشسته شدند، تمام تمرکزها روی کریس رونالدو قرار گرفت. اهمیت دادن بیش از حد به او باعث می شود که وقتی رونالدو بد بازی می کند، تمام انتقادات روانه او می شود.»

کئیروش که در سال 2011 هدایت تیم ملی ایران را در دست گرفت،بعد ازحذف تیم ملی پرتغال از گردونه رقابتهای جام جهانی 2010 درمرحله یک هشتم پایانی، از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور برکنار شده بود.

 

/ 0 نظر / 14 بازدید