المان و هلند.کم کم قهرمان مشخص میشود...

Joachim "Jogi" Löw
ok
جدالی که همه منتظرش بودیم فرا رسید. واژه جدال گویای تمام ابعاد این نبرد فوق العاده حیاتی نیست، پس بهتر است از جنگ دو دشمن دیرینه بر سر قدرت استفاده کنیم. جنگ تمام عیاری که این بار برای چیزی فراتر از مرگ و زندگی بود. آبرو و اقتدار.
 نایب قهرمان جهان برای اعاده حیثیت باید تیم سوم جام جهانی را از پیش روی برمی داشت. برای هلند از این سخت تر وجود نداشت. دربی اروپا در دوازدهمین بازی جام با نهایت حساسیت برگزار شد. از چیدمان نفرات ای نگونه به نظر می آمد که هلند با توجه به نتیجه رخ داده در بازی قبلی این گروه و برد پرتغال، شاید به یک مساوی هم از نبرد با آلمان رضایت داده بود به این امید که آن وقت ژرمن ها مجبورند با تمام توان مقابل دانمارک قرار گیرند و هلند با شکست دادن پرتغال می توانست راهی دور بعد شود. خیالی خام و اشتباهی مهلک. کدام عقل سلیمی به دشمن اعتماد می کند؟!
 شاید این استدلال، دلیل اصلی فان مارویک برای عدم تغییر در ترکیب هجومی تیمش بود. جایی که به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود. ضمن آنکه هلند با دو هافبک تدافعی صرف، بیشتر روی حرکات انفرادی بازیکنان پا به توپش دل بسته بود. در مقابل آلمانی های منظم، درون زمین هم نظم تیمیشان را به رخ لاله های نارنجی کشیدند. زوم کردن تمام قد، روی کم تجربگی ویلمس، مدافع سمت چپ هلند و جوانترین بازیکن جام چهاردهم که می توان او را بدترین بازیکن جام تا بدین جا لقب داد به طور قطع از پیش طراحی شده هم بود و به همین خاطر کاملاً نتیجه بخش شد. تحت فشار قرار دادن او توسط ستاره های پرآوازه آلمانی منجر به اشتباهات عدیده این بازیکن شد تا آلمان به سادگی به دو گل برسد.
 البته که خط دفاعی هلند در کل بسیار پر انتقاد و ضعیف ظاهر شده بود و این تیم نفرات خوبی را هم در این منطقه حساس در اختیار نداشت. در شب آرام مهره های هجومی هلند، مدافعین و دروازبان بایرن مونیخی آلمان با شناخت کامل از هم تیمیشان اجازه هیچ کاری به روبن ندادند. البته در این میان نباید از کمک های خط هافبک و حتی مهاجمین آلمان که با پرس شدید روی مدافعین ضعیف هلند کار تیمی آنها را مختل می نمودند غافل شد. 
در واقع تیمی به اندازه آلمان نیست که تا این حد کامل باشد. به بازی نویر دقت کنید. او به شدت شبیه اشمایکل افسانه ایست و همه چیز را با خونسردی و دقت زیر نظر دارد. هوملز یک پدیده ی فوق کلاسیک است. لام اشتباه ندارد. خدیرا در تیم حل شده و اوزیل چشم نواز بازی می کند. به اینها مهاجم چهارچوب شناسی مثل گومز را اضافه کنید. آلمان در این دیدار حساس خیلی زود دو گل زد و بعد از آن کنترل بازی را در اختیار گرفت. بدون آنکه فشار زیادی را متحمل شود. آنها به هلندی ها یاد دادند فوتبال یک ورزش گروهی است و اگر هر بازیکنی ساز خود را بزند وضعیت همین طوری خواهد شد که برای هلند روی داد. 

موثرترین بازیکن: بگذارید یک بار هم که شده گلزنان بازی را خط بگیریم و به دیگر نفرات تیم برنده نگاهی بیندازیم. لیدر و رابط بین مدافعین و خط حمله آلمان مهمترین نقش را در پیروزی بزرگ آلمان مقابل هلند بازی کرد. دو پاس گل شوان اشتایگر به مراتب زیباتر از دو گل گومز بود. به خصوص پاس گل اول که هوش بالای او را می رساند. به جرات می توان گفت شواینی آلمان ها به تنهایی بازی را در اختیار داشت و هرکاری که بر عهده گرفته بود را به بهترین شکل ممکن به انجام رسانید. 

http://u.goal.com/192000/192062hp2.jpg

برنده نیمه مربیان: این درست که هلندی در نیمه دوم یک گل زد و دو گل خورده را در نیمه اول دریافت کرده بود اما این دلیلی بر پیروزی اندیشه های مارویک برابر لوو نیست. گل هلندی ها بیشتر روی آسودگی خیال مدافعین آلمان به ثمر رسید و ادامه ندادن فشار روی دروازه آلمان نشان داد تک گل فان پرسی فقط یک اتفاق بود. سرمربی تیم آلمان یک بار دیگر نشان داد چقدر به کار خود مسلط است و تیمش بازی به بازی پیشرفت می کند.

 اتفاق ویژه: باید به شکست استراتژی فان مارویک در تیم هلند اقرار کرد. جایی که او می توانست به واسطه آمادگی کلاس-یان هونتلار فقط با بیرون نگه داشتن یکی از هافبک های تدافعیش با سیستم 2-2-2-4 به بازی تیمش شادابی خاص توتال فوتبال هلندی را بیافزاید. شاید این کار موجب می شد تمرکز مدافعین از روی فان پرسی برداشته شود و او اثر بخش تر می بود. اما فان مارویک شجاعت این کار را بخاطر نداشتن پیش زمینه قبلی برای این منظور در تورنمنت معتبری چون یورو نداشت. لاله های پژمرده نارنجی حتی با وجود رسیدن به فینال در جام جهانی گذشته طرفداران فوتبال را راضی نکرده بودند و حالا با نتایج فاجعه بار در یورو ثابت می شود آنها سریعاً نیاز به بازگشت به اصولشان را دارند. 

نکته ویژه: به لطف گزارش های گرم عادل، می توان به تمام جزئیات یک بازی بزرگ دست یافت.
/ 0 نظر / 33 بازدید