کدام یک حریف منشافت میشود؟

Kev chicken - England Italy
goal.com
ترکیب احتمالی
انگلیس

Hart
Johnson, Terry, Lescott, Cole
Milner, Gerrard, Parker, Young
Rooney, Welbeck

ایتالیا


Buffon
Abate, Barzagli, Bonucci, Balzaretti
De Rossi, Pirlo, Marchisio
Montolivo
Balotelli, Cassanoتیم ملی انگلیس بعد از دو برد متوالی به عنوان صدرنشین گروه دی به این مرحله راه یافت و بازگشت وین رونی به ترکیب این تیم، امیدها و انگیزه های سه شیرها را افزایش داد. رونی دراولین حضورش در این رقابتها باوجودی که نمایش خیره کننده ای نداشت ولی تک گل تیمش را وارد دروازه اوکراین نمود
 از سوی دیگر اشلی یانگ بعد از مصدومیتی که گریبانگیر او شده و مانع از درخششش دراین بازی شد ، به امید بازگشت به شرایط آرمانی است ولی انتظار می رود که مربی تیم او را روی نیمکت ذخیره ها بنشاند. تئو والکات و الکس اکسالده چمبرلین امیدوارند تا بتوانند جای جیمز میلنر را درترکیب تیم پر کنند. 

 در خط دفاعی،گلن جانسون اندکی از ناحیه انگشت شصت پا احساس ناراحتی می کند ولی این موضوع مانع از غیبت او دراین بازی نخواهد شد.
از سوی دیگر انتظار می رود تا چزاره پراندلی تیمش را با سیستم2-1-3-4 روانه میدان کند ؛ همان سیستمی که مقابل ایرلند به کار گرفت و بعید به نظر می رسد که سیستم 2-5-3 که مقابل اسپانیا و کرواسی را به کار گرفته بود، درترکیب تیمش اعمال کند. 

پراندلی دراین بازی جورجیو کیه لینی را دراختیار نخواهد داشت. چون او در بازی با ایرلند با مصدومیتی جدی مواجه شد و انتظار می رود که شانس حضور در بقیه بازیهای ایتالیا دراین تورنمنت را از دست داده باشد.
حضور تیاگو موتا درترکیب ایتالیا هم درپس پرده ای از ابهام است؛چرا که او هم دچار خستگی عضلانی شده ودرجلسات تمرینی اخیر تیمش غایب بود و اکنون انتظار می رود که الساندرو دیامانتی یا ریکاردو مونتولیوو ،در صورت غیاب موتا،جای او را در ترکیب تیم پرکنند. 

 درخط حمله ماریو بالوتلی رودرروی برخی از هم تیمی هایش در سیتی قرار خواهد گرفت.چون پراندلی او را به دی ناتاله ترجیح داده و سوپرماریو را بعد از گلهای زیبایی که در بازیهای پیشین تیمش به ثمر رساند، درترکیب اصلی تیمش قرار خواهد داد.

دراین دیدار،هیچ بازیکنی از حضور درمیدان محروم نیست ولی اگر اشلی کول، جرارد، میلنر، اکسالده چمبرلین و یانگ در ترکیب انگلیس و بالوتلی، بالتزارتی، بونوچی، ده روسی، ماجو، مونتولیو، تیاگو موتا و بوفون (ازایتالیا) از داور کارت بگیرند بازی آتی تیمشان را از دست خواهند داد. 

  آیا می دانستید؟
  • انگلیس تنها در یکی از 9 دیدار اخیرش مقابل ایتالیا به پیروزی رسیده و در مجموع تمام مصاف هایش با آتزوری به 6 برد، 7 تساوی و 9شکست دست یافته.  
  • گل رونی مقابل اوکراین، بیست و نهمین گل ملی او بود و او تنها به یک گل دیگر نیاز دارد تا نامش را در بین 5 گلزن برتر تاریخ فوتبال ملی انگلیس و درکنار تام فینی، نات لافتهاوس و الن شیرر ببیند. 
  • اشلی کول، مدافع چگ انگلیس رکورد بیشترین حضور درترکیب تیم بدون رسیدن به گل را در اختیار دارد .او در 97 دیدار برای انگلیس به میدان رفته ، بدون آنکه حتی یک گل زده باشد. 
  • سه شیرها یکی از دو تیمی هستند (تیم دیگر یونان بود) که در مرحله گروهی آفسایدی نداشتند. 
  • ایتالیا در جام جهانی 1990 و در بازی رده بندی توانست با نتیجه 1-2 انگلیس را شکست دهد.   
  • آنتونیو دی ناتاله، بازیکنی است که بیشترین گل ملی را در اردوی کنونی آتزوری به ثمر رسانده. او با یازده گل، برترین گلزن کنونی اردوی ایتالیاست و آنتونیو کاسانو، دانیله ده روسی و آندره آ پیرلو همگی ده گله هستند.
  • ایتالیایی ها تنها دوبار از 9 حضورشان درمرحله یک چهارم پایانی رقابتهای یورو حذف شده اند که هر دو بار در ضربات پنالتی بوده 
  • پراندلی هنوز به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا در دیداری رسمی شکست نخورده و به 9 برد و 4 تساوی دست یافته . او از سال 2010 هدایت آتزوری را در دست گرفته. 
/ 0 نظر / 13 بازدید