ایرلند-اسپانیا.نبرد قهرمان

thai-europreview-ESP-IRE
Goal.com Thailand
  ترکیب احتمالی
اسپانیا

Casillas
Arbeloa, Ramos, Pique, Alba
Busquets, Xabi Alonso
Silva, Xavi, Iniesta
Torres
جمهوری ایرلند

Given
O'Shea, Dunne, St Ledger, Ward 
Duff, Andrews, Whelan, McGeady
Keane, Long

 بیسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا به خاطر عدم استفاده از یک مهاجم نوک در ترکیب تیمش دردیدار با ایتالیا،به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.تیم او بدون حضور مهاجم نوک به مصاف ایتالیا رفت و به تساوی 1-1 رضایت داد.  

از همین رو انتظار می رود که اسپانیا با ترکیبی متفاوت به مصاف ایرلند برود و البته دل بوسکه، قطعا تورس را به آلوارونگردو و یورنته ترجیح بدهد.   فابرگاس جای خود در ترکیب اصلی را به تورس می دهد.سرخیو راموس و جرارد پیکه در غیاب کارلس پویول در این رقابتها زوج خط دفاع اسپانیا را تشکیل خواهند داد و در غیاب آربلوا و آلبا با هم به میدان خواهند رفت. 

 ایرلند هم در این بازی نگرانی هایی دارد. ریچارد دون بعد از شکست 1-3 تیمش مقابل کرواسی اندکی احساس خستگی و ناراحتی می کرد؛ البته انتظار می رود که او با وجود این درددر کنار لگر در خط دفاع ایرلند قرار بگیرد. شی گیون و دارن گیبسون در تمرینات چند روز پیش تیمشان غایب بودند ولی تراپاتونی اعلام کرده که این زوج آماده حضور در ترکیب تیمشان هستند. شی لانگ هم آمادگی حضور درترکیب اصلی تیمش را دارد. 

 جیمز مک کلین هم به دلیل مصدومیت در بازی با کرواسی به میدان نرفته بود ولی تراپ امیدوار است تا بتواند با استفاده از او اندکی از فشار روی سایر بازیکنانش بردارد.البته احتمالا از او به عنوان بازیکن ذخیره استفاده خواهد کرد. 
 

  آیا می دانستید؟
  • آخرین مصاف اسپانیا و ایرلند در جام جهانی 2002 بود. دیدار دو تیم در مرحله یک هشتم پایانی آن رقابتهابا تساوی 1-1 به اتمام رسید ولی اسپانیا توانست با برد 2-3 درضربات پنالتی به دور بعدی راه یابد. 
  • تساوی اسپانیا در دیدار اول این گروه مقابل ایتالیا، به روند 14 برد متوالی این تیم پایان داد. آخرین شکست این تیم دراولین بازی جام جهانی 2010 مقابل سوئیس بود.
  • شاگردان دل بوسکه در بازی با ایتالیا 672 پاس رد و بدل کردند و ایتالیایی ها تنها 341 پاس به هم دادند
  • این اولین حضور ایرلند در رقابتهای مرحله نهایی یورو، بعد از شروع شان در سال 1988 و در رقابتهای آلمان غربی بود.
  • جمهوری ایرلند در 14 دیدار شکست نخورده بودند و آخرین باخت آنها شکست 2-3 مقابل اروگوئه بود. 
  • آیدن مک گیدی در بازی با کرواسی پنجاهمین بازی اش را برگزار کرد. کوین دویله هم می تواند در بازی با اسپانیا پنجاهمین بازی اش را برای تیم ملی کشورش برگزار کند. 
  • شان سنت لگر، سه گل ملی برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده که یکی از آنها گلی بود که با ضربه سر وارد دروازه کرواسی نمود. البته هیچ یک از گلهای او پیروزی را برای تیمش در پی نداشته. 
/ 1 نظر / 40 بازدید
مزتضی

ببخشد صدف جان فکر کردم که دیگه از دستم ناراحت شدی که دیگه جواب پیام هامو نمیدی چند سالته