اسپانیا4-0 ایرلند.خشم قهرمان.

Xabi Alonso, Fernando Torres, Spain, South Korea
Getty Images

 اسپانیا بردی مقتدرانه مقابل جمهوری ایرلند به دست آورد و این تیم را به خانه فرستاد.

فرناندو تورس که در بازی اول در ترکیب ثابت نبود دو گل زد، و داوید سیلوا و سسک فابرگاس هم گل زدند تا اسپانیا در دیداری پیروز شود که از لحظه شروع تا لحظه پایان حکمران بازی بود.

هر دو تیم یک تغییر در ترکیب خود نسبت به دیدار قبلی داشتند و تورس و سایمن کاکس جانشین فابرگاس و کوین دویل شده بودند. این دو مهاجم بازی را خوب آغاز کردند. کاکس در همان دقیقه ابتدایی با شوتی خوب که از گوشه محوطه جریمه زد ایکر کاسیاس را امتحان کرد. اما تورس بهتر از او عمل کرد و در دقیقه 4 اسپانیا را پیش انداخت و همان کابوسی را رقم زد که ایرلندی‌ها از آن وحشت داشتند.

مدافعان ایرلند روی یک توپ دچار مشکل شدند و ریچارد دان در دفع توپ به‌موقع عمل نکرد. تورس از راه رسید و توپ را گرفت و با شوتی بسیار محکم دروازه شی گیون را گشود.

مردان بیسنته دل‌بوسکه در 45 دقیقه ابتدایی بازی در بیرون محوطه جریمه ایرلند خیمه زده بودند و بارها گیون را به دردسر انداختند، اما نتوانستند گل دوم را در این نیمه بزنند.

چابی و ژابی آلونسو بازی را در مناطق میانی کنترل کردند و کاری کردند اسپانیا کنترل کامل میدان را در دست داشته باشد. چابی، جرارد پیکه و آندرس اینیستا همه از بیرون محوطه جریمه شوت‌هایی به سمت دروازه گیون زدند که هیچ‌کدام به گل تبدیل نشد.

به نظر می‌رسید دل‌بوسکه بین دو نیمه اعتماد به نفس را به تیمش افزوده باشد. آنها تنها 4 دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود که به گل رسیدند. این بار روی شوت تورس، شی گیون توپ را مقابل پای سیلوا انداخت و او هم در حالی که سه مدافع روبرویش بودند و یکی هم روی زمین می‌غلتید تا بلکه مانع حرکت سیلوا شود، او توپ را از بین این سه نفر و از بین پاهای ریچارد دان با ضربه‌ای استادانه و بسیار دقیق وارد دروازه گیون کرد.

مردان جیووانی تراپاتونی اکنون کار را بسیار دشوار می‌دیدند. ایرلندی‌ها تلاش کردند گل بزنند و جان والترز به میدان آمد تا حضور فیزیکی خوبی در محوطه جریمه اسپانیا داشته باشد. اما اسپانیایی‌ها در ضدحملات بسیار خطرناک بودند و در نهایت یکی از این ضدحملات به گل سوم تبدیل شد.

سیلوا روی کنترل توپ بد آیدن مک‌گیدی توپ را گرفت و پاسی عالی برای تورس فرستاد و او هم به پیش تاخت و توپ را به گوشه راست دروازه کوبید.

سپس سسک فابرگاس که به جای تورس به میدان رفته بود در دقیقه 82 گل چهارم را هم زد. او روی کرنر عالی داوید سیلوا توپ را در تیر نزدیک‌تر گرفت و با شوتی برق‌آسا دروازه گیون را گشود.

اسپانیا اکنون با 4 امتیاز به مصاف کرواسی می‌رود و حتی در صورت تساوی، به دلیل تفاضل گل بهتر به عنوان تیم اول گروه راهی دور بعد می‌شود. مردان تراپاتونی هم در بازی با ایتالیا به دنبال دفاع از حیثیت خود خواهند بود.

/ 0 نظر / 35 بازدید