پیش بازی: آرسنال- منچستریونایتد؛ امیریتس درانتظار نبرد ابرقدرتها

رقابت آرسنال–منچستر یونایتد قدمتی یکصد ساله دارد.اولین بازی این دو تیم در سال1894 برگزار شد. بازی بین نیوتن هیث(منچستر یو) وولویچ آرسنال( آرسنال) که این مسابقه در منطقه کلایتون در حومه شهر منچستر برگزار شد، با نتیجه تساوی 3-3 به پایان رسید.

پر تماشاگر ترین بازی تاریخ لیگ انگلیس بازی این دو تیم در سال 1948 با 83260 تماشاگر است. این بازی در ورزشگاه خانگی تیم منچستر سیتی برگزار شد چون ورزشگاه اولترافورد در جریان بمب‌باران هوایی نازی‌ها در جنگ جهانی دوم آسیب‌دیده بود و در دست تعمیر قرار داشت.

از زمان تاسیس لیگ برتر انگلیس در فصل 1992 – 1993 منچستر یونایتد و آرسنال همواره جزء مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی بوده‌اند که این موضوع به افزایش حساسیت و هیجان مسابقه‌های دو تیم کمک کرده است. همچنین درگیری بین سر الکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد و آرسن ونگر، سرمربی آرسنال در سال‌های اخیر یکی از دیگر عوامل افزایش حساسیت رقابت‌های این دو تیم بوده است.

هیچ وقت فراموش نمی کنیم بازی این دو تیم در سال 2003-2004 که با حاشیه های فراوان همراه بود بازی که 0-0 بود و در دقیقه 80 پت ویرا از بازی اخراج شد. ودر دقایق اضافه این بازی برای منچستر پنالتی اعلام شد که در عین ناباوری رود فان نیستلروی پنالتی را نتوانست گل کند و بعد از ان شادی بازیکنان ارسنال دیدن داشت که این حرکات باعث تحریک منچستری ها شد و کار به درگیری فیزیکی کشیده شد. درگیری بازیکنان و کادر فنی دو تیم تا تونل ورزشگاه ادامه پیدا کرد. در این لحظه، تکه‌ای پیتزا به طرف فرگوسن پرتاب شد که به صورت او برخورد کرد!

پس از آن اتفاق، مسئولان اتحادیه فوتبال، لیگ برتر، وزیر ورزش انگلیس و حتی پلیس از این دو پیر مرد  خواستند که به درگیری با یکدیگر پایان دهند و این دو نیز قول دادند که دیگر به جنگ لفظی نپردازند. از آن پس، دو طرف قبول کردند که فقط در نشست‌های خبری پیش از بازی و پس از بازی درباره طرف مقابل اظهار نظر کنند. با این حال هواداران هر دو تیم به مربی طرف مقابل توهین می کردند که در سال 2010 طی یک اتفاق خوشایند شخصا از هواداران من یو درخواست کرد که دیگر ارسن ونگر را مریض صدا نکنند.

این دو تیم تا فبل ازاین بازی213 بار باهم رقابت داشتند که سهم منچستری ها 89 برد و آرسنال 78 پیروزی بود. پرگل‌ترین دیدار دو تیم برد 8-2 منچستر یونایتد مقابل آرسنال در دیدار رفت فصل جاری لیگ برتر است البته سنگین ترین شکست آرسنال در 114 سال گذشته بود. رایان گیگز، هافبک شیاطین سرخ تا کنون در 46 بازی مقابل آرسنال به میدان رفته که در نوع خود رکورد جالب توجهی است و همچنین می تواند به رکورد خود اضافه کند.

منچستر در حال حاضر با 48 امتیاز دوم است در حالی که آرسنال با 36 امتیاز رتبه پنجم را دارد این بازی می تواند سکوی پرتابی برای ارسنال محسوب شود ارسنالی که از سال 2004 هیچ جامی نبرده.نگاه به اختلاف 12 امتیازی دوتیم نکنید این بازی یک دیدار شبه داربی ست و اصلا مکان جدول برنده را مشخص نمی کند.

این بازی راس ساعت 19.30 دقیقه یکشنبه در ورزشگاه امارات برگزار می شود بازی که شبکه 3 قرار است پخش کند و امیدواریم این بازی از دقیقه 1 پخش شود. راستی شما دوست دارید این بازی حساس را کدام گزارشگر برای شما گزارش کند؟

و به نظر شما برنده این بازی کدام تیم است؟

/ 1 نظر / 28 بازدید
رضا

سلام ! مثل این که اون بنر مو پاک کردی ! بی زحمت اینو بذار ! از قبلی کوچیک تره