اینبار ژاپن اسپانیا را می برد!

Takashi Usami - Japan vs. Mexiko - Olympic Games
Getty
 سامورایی ها المپیک را با برد مقابل قدرت اول حال حاضر فوتبال جهان آغاز کردند.
 یکی از امیدهای اصلی طلای المپیک. تیمی که چند سالی است خیلی ها یا شاید بهتر است بگوییم هیچ تیمی از پسش بر نمی آمد را این آسیایی پیشرفته به زانو در آورد تا همگان حیرت زده شوند و بدانند فوتبال دیگر فقط اروپا و آرژانتین و برزیل نیست.
 تیم المپیک اسپانیا با دروازبان اول شیاطین سرخ منچستر، ماتا، آلبا، خاوی مارتینس پر طرفدار در فصل نقل و انتقالات تابستانی و چندین و چند ستاره لالیگایی البته در غیاب مونیاین، از پس چشم بادامی های فرا آسیایی بر نیامدند تا به همه ثابت شود با اینکه رویای فوتبالیست های کارتونی، فانتزی بوده اما تخیلی نبوده است. آنها صرفاً یک انیمیشن پر طرفدار نساخته اند، که از آن پیروی هم نموده اند. در واقع آنها پیروی از رویا را مانند کیمیاگر به خوبی دنبال کردند تا به اینجا برسند.

 بردن ماتادورها خیلی هیجان انگیز است. تصور کنید نوجوانان و جوانان ژاپنی از شنیدن خبر برد تیمشان برابر بهترین های جهان چه ذوقی می کنند. قهرمان چند دوره اخیر قاره کهن (به استثنای سال 2007) به شدت پیش رفته و حالا برای مدال المپیک هم خواهد جنگید. همان المپیکی که راه یافتن به آن برای ما آرمانی دست نیافتنی شده .
 حریفان ما در این راه نه کُره جنوبی و ژاپن که امارات و عراق و فدراسیون و... اینهاست و ما تا درگیری هایمان را با خودمان حل کنیم، قطر و بحرین و مابقی هم ازمان پیشی خواهند گرفت. بله. ژاپنی ها بعد از صف آرایی و خدشه دار کردن چهره قهرمان جهان و اروپا و صدرنشین رنکینگ فیفا حالا می توانند یکی دیگر از آرزوهای کارتونیشان را به واقعیت بدل کنند. صعود از گروه، یک بازی بزرگ و مهم دیگر و جدال با نیمار و هم تیمی هایش.
 چقدر حالمان گریه دارد که جوانان ژاپنی همین حالا فرصت آن را دارند که با بهترین های آینده فوتبال جهان بازی کنند و ما حتی نمی توانیم تماشایشان کنیم!
/ 1 نظر / 12 بازدید
مهران

سلام.وبلاگت خیلی باحاله دوست دارم با شما تبادل لینک کنم.لطفا خبر بدهید